Operabase
Wstęp
Operabase
+ Professional
+ Pro Artist
Kontakt Operabase
Spektakle
* Spektakle
+ Sezon 17/18
Festiwale 2017
Najciekawsze wydarzenia
Articles
New & Rare
Artyści
* Artyści
* Agencje
Konkursy śpiewacze
Zespoły
* Zespoły
Mapy
Wypożyczenia
Informacje
Statystyki
Dziś...
Kronika opery
Przekład
en  it  fr  de  
es  pt  nl  cs  
da  et  el  ga  
lv  lt  hu  mt  
no  ru  sl  sk  
fi  sv  ca  eu  
is  ro  bg  
(c)
Creative Commons License
Alain Coulombe, bas : PRO ARTIST
* Strona ogólna
> Pro Artist Zaloguj Się

Alain Coulombe

Alain Coulombe

Informacja z teatru
Terminy
Informacja z agencji / od artysty
Terminy wycieczek
od / do
Opera
Rola
Zespół / Miejsce
Zespół produkcji
V 2018
sob 19, wto 22, czw 24, sob 26 V 2018
Roméo et Juliette
Frère Laurent
L'Opéra de Montréal, Place des Arts
Salle Wilfrid-Pelletier
D: Carella;
R: Diamond
X 2017
pi 13, nie 15, wto 17, czw 19, sob 21 X 2017
Turandot
Timur
Vancouver Opera, Queen Elizabeth Theatre
D: Lacombe;
R: Doucet
VI 2017
czw 15, sob 17 VI 2017
Louis Riel
Bishop Taché
National Arts Centre, Ottawa
Southam Hall
D: Shelley;
R: Hinton
IV-V 2017
czw 20, nie 23, ro 26, sob 29 IV 2017
wto 02, pi 05, sob 13 V 2017
Louis Riel
Bishop Taché
Canadian Opera Company, Toronto
D: Debus;
R: Hinton
XI 2016
sob 12, wto 15, czw 17, sob 19 XI 2016
Don Giovanni
Commendatore
L'Opéra de Montréal, Place des Arts
Salle Wilfrid-Pelletier
D: Souza;
R: Lefkowich
X 2016
pon 10, czw 13, nie 16, ro 19, sob 22, wto 25, pi 28, pon 31 X 2016
Manon Lescaut
Geronte di Ravoir
De Nationale Opera, Amsterdam, Het Muziektheater
D: Joel;
R: Breth
VIII 2016
czw 04, nie 07, wto 09, sob 13, czw 18, nie 21 VIII 2016
Don Giovanni
Il Commendatore
Salzburger Festspiele, Großes Festspielhaus
D: Altinoglu;
R: Bechtolf
IV-V 2016
wto 12, nie 17, ro 20, sob 23, czw 28, sob 30 IV 2016
ro 04, pi 06, nie 08, wto 10, czw 12, pi 13, nie 15 V 2016
Carmen
Zuniga
Canadian Opera Company, Toronto
D: Carignani;
R: Ivany
XII 2015
sob 19 XII 2015
The Magic Flute
Sarastro
Sudbury Symphony Orchestra
D: Souza;
XII 2015
sob 05, nie 06 XII 2015
L'Enfance du Christ
Polydorus/Le Père de Famille
Pax Christi Chorale, Toronto
D: Martin;
X-XI 2015
czw 29, sob 31 X 2015
wto 03, pi 06, nie 08, ro 11, pi 13 XI 2015
Wozzeck
Doktor
Teatro alla Scala, Milano
D: Metzmacher;
R: Flimm
VIII 2015
ro 05 VIII 2015
Carmen
Zuniga
L'Orchestre Symphonique de Montréal
D: Nagano;
R: Gauthier
VII 2015
sob 11 VII 2015
Der Rose Pilgerfahrt, Op.112
Der Todtengräber
Festival International de Lanaudière, Joliette
D: Zeitouni;
V 2015
sob 16, wto 19, pi 22, nie 24, ro 27, pi 29 V 2015
CO2
Archangel Uriel
Teatro alla Scala, Milano
D: Meister;
R: Carsen
I 2015
sob 24, wto 27, czw 29, sob 31 I 2015
Samson et Dalila
Un vieillard hébreu
Opera de Montreal
D: Zeitouni;
R: Gauthier
XI 2014
sob 08, ro 12, pi 14 XI 2014
Silent Night
The French General Audebert
Calgary Opera Association
D: Mechavich;
R: Gately
VI 2014
czw 19, sob 21, pon 23, ro 25 VI 2014
Pelléas et Mélisande
Arkel
Against the Grain Theatre, Toronto
D: Leblanc;
R: Ivany
V 2014
sob 17, wto 20, czw 22, sob 24 V 2014
Macbeth
Banquo
Opéra de Québec, Grand Théâtre
D: Vernon;
R: Panych
II 2014
nie 02 II 2014
Hippolyte et Aricie
Thésée
Opera In Concert, Toronto, St Lawrence Centre for the Arts
Jane Mallett Theatre
D: Mallon;
XII 2013
sob 07, wto 10, pi 13, wto 17, pi 20, pon 23, czw 26, nie 29 XII 2013
The Gambler
Director of the Casino
De Nationale Opera, Amsterdam
D: Albrecht;
R: Breth
IX 2013
sob 07, pon 09, ro 11, sob 14 IX 2013
Carmen
Zuniga
Opera Lyra, Ottawa, National Arts Centre
Southam Hall
D: Paterson;
R: Uzan
V 2013
sob 18, wto 21, czw 23, sob 25 V 2013
Manon
Le Comte Des Grieux
L'Opéra de Montréal, Place des Arts
Salle Wilfrid-Pelletier
D: Gabel;
R: Deedrick
III 2013
sob 09, wto 12, czw 14, sob 16 III 2013
Dead Man Walking
George Benton
L'Opéra de Montréal, Place des Arts
Salle Wilfrid-Pelletier
D: Marshall;
R: Gauthier
X 2012
czw 04, sob 06, ro 10, pi 12, nie 14 X 2012
Macbeth
Banquo
Pacific Opera Victoria, Royal Theatre
D: Vernon;
R: Panych
VI 2012
sob 09, pon 11, wto 12, ro 13, pi 15, sob 16 VI 2012
Waiting for Miss Monroe
Gable
De Nationale Opera, Amsterdam, Stadsschouwburg
D: Sloane;
R: Beer
IV 2012
sob 21, wto 24, czw 26 IV 2012
Fidelio
Don Fernando
Edmonton Opera, Edmonton
D: Tweten;
R: Deedrick
IV 2012
ro 04 IV 2012
Requiem
soloist
Quebec Symphony Orchestra
D: Slowik;
I 2012
pi 13, sob 14, nie 15 I 2012
L'Enfance du Christ
Polyrodus/Le Père de Famille
National Orchestre of Spain, Madrid
D: Burgos;
XI 2011
nie 27 XI 2011
Les Huguenots
Marcel
Voicebox: Opera In Concert, Toronto
D: Rose;
XI 2011
czw 10, sob 12, pon 14, ro 16, pi 18, nie 20 XI 2011
Mary's Wedding
Sergeant Flowerdew
Pacific Opera Victoria, McPherson Playhouse
D: Vernon;
R: Shamata
V 2011
sob 14, ro 18, pi 20, sob 21, nie 22 V 2011
Rigoletto
Sparafucile
Michigan Opera Theatre, Detroit
D: Mercurio;
R: Uzan
IV 2011
sob 09, ro 13, pi 15 IV 2011
Aida
Ramfis
Calgary Opera Association
D: Mechavich;
R: Deedrick
I-II 2011
sob 22, ro 26, sob 29, pon 31 I 2011
czw 03 II 2011
Werther
Le Bailli
L'Opéra de Montréal, Montréal
D: Zeitouni;
R: Moshinsky
XI 2010
sob 13, pon 15 XI 2010
Requiem
Bass Soloist
Vancouver Symphony Orchestra
D: Tovey;
X-XI 2010
sob 02, ro 06, sob 09, wto 12, pi 15, pon 18, czw 21, nie 24, ro 27, sob 30 X 2010
wto 02, pi 05 XI 2010
Aida
King of Egypt
Canadian Opera Company, Toronto
D: Debus / Bate;
R: Albery
VI-VII 2010
ro 30 VI 2010
nie 04 VII 2010
Don Giovanni
Il Commendatore
Orchestre Métropolitain, Montreal
D: Nézet-Séguin;
R: Gauthier
V 2010
ro 26 V 2010
Manon
Count des Grieux
Opera Lyra, Ottawa
D: Paterson;
IV 2010
sob 17, wto 20, pi 23 IV 2010
Carmen
Zuniga
Manitoba Opera
D: Paterson;
R: Herriot
III 2010
sob 20 III 2010
Requiem
Bass Soloist
Pasadena Symphony Orchestra
D: Mester;
I-II 2010
ro 27, sob 30 I 2010
wto 02, pi 05, nie 07, wto 09, czw 11, nie 14, ro 17, sob 20, wto 23, sob 27 II 2010
Carmen
Zuniga
Canadian Opera Company, Toronto

XI-XII 2009
sob 28 XI 2009
wto 01, czw 03, sob 05 XII 2009
Norma
Oroveso
Vancouver Opera
D: Bonynge;
R: Thompson
IV-V 2009
sob 11, wto 14, sob 18, ro 22, pi 24, wto 28 IV 2009
nie 03, czw 07 V 2009
Simon Boccanegra
Pietro
Canadian Opera Company, Toronto
D: Guidarini;
R: Judge
X-XI 2008
pi 10, wto 14, czw 16, nie 19, ro 22, sob 25, ro 29 X 2008
sob 01 XI 2008
War and Peace
Count Ilya Rostov
Canadian Opera Company, Toronto
D: Debus;
R: Albery
V 2008
wto 06, pi 09, nie 11, ro 14, sob 17, wto 20, czw 22, sob 24 V 2008
Pelléas et Mélisande
Le Médecin/Arkel
Canadian Opera Company, Toronto
D: Bradshaw;
R: Muni
III 2008
sob 22, wto 25, czw 27, sob 29 III 2008
Fidelio
Don Fernando
Vancouver Opera, Queen Elizabeth Theatre
D: Darlington;
R: Miladinović
X 2007
sob 13, ro 17, sob 20, pi 26, nie 28 X 2007
Cyrano
Ligniere
Michigan Opera Theatre, Detroit
D: Flint;
R: Uzan
I-II 2007
ro 31 I 2007
sob 03, ro 07, sob 10, czw 15, nie 18, wto 20, pi 23 II 2007
Lady Macbeth of Mtsensk
Priest
Canadian Opera Company, Toronto
D: Bradshaw;
R: Curran
X 2006
sob 21, wto 24, czw 26, sob 28 X 2006
La bohème
Colline
Opéra de Québec
D: Lipton;
R: Racine
VIII 2006
czw 03 VIII 2006
I puritani
Lord Walton
Vancouver Opera
D: Darlington;
IV 2006
czw 20, sob 22, wto 25, czw 27, sob 29 IV 2006
Rigoletto
Sparafucile
Pacific Opera Victoria, Royal Theatre
D: Pietraroia;
R: Diamond
II 2006
czw 09, sob 11, czw 16, sob 18 II 2006
The Rape of Lucretia
Collatinus
Pacific Opera Victoria, Royal Theatre
D: Vernon;
R: Leblanc
XII 2005
pi 16, nie 18, wto 20 XII 2005
The Magic Flute
Sarastro
Canadian Opera Company, Toronto
D: Bradshaw;
R: Porter
XII 2005
sob 03, nie 04 XII 2005
L'enfance du Christ
Polydorus
Dresdner Philarmonie, Dresden
D: Burgos;
XI 2005
sob 05, nie 06, wto 08, czw 10, pi 11, sob 12 XI 2005
Armide
Hidraot
Opera Atelier, Toronto, Elgin Theatre
D: Parrott;
R: Pynkoski
IX-XI 2005
czw 29 IX 2005
wto 01, pi 04, pon 07, nie 13, wto 15, sob 19, pon 21, ro 23 XI 2005
Carmen
Zuniga
Canadian Opera Company, Toronto
D: Bradshaw / Bate;
R: Lamos
VIII 2005
pon 01 VIII 2005
Der Freischütz
Hermit
Vancouver Opera, Orpheum Theatre
D: Darlington;
IV-V 2005
sob 30 IV 2005
wto 03, czw 05, sob 07 V 2005
Un ballo in maschera
Tom
Vancouver Opera
D: Darlington;
R: Garner
I 2005
pon 31 I 2005
L'Amour des trois oranges
Le Roi de Trèfle
Voicebox: Opera In Concert, Toronto
D: Nakhmanovich;
XI-XII 2004
wto 30 XI 2004
czw 02, pi 03, nie 05 XII 2004
Albert Herring
Superintendant Budd
Canadian Opera Company, Toronto
D: Angus;
X 2004
czw 07, sob 09, wto 12, czw 14, sob 16 X 2004
Norma
Oroveso
Pacific Opera Victoria
D: Pietraroia;
R: Diamond
VIII 2004
pon 02 VIII 2004
Les Pêcheurs de perles
Nourabad
Vancouver Opera, Orpheum Theatre
D: Lacombe;
IV-V 2004
pi 23, sob 24, ro 28, pi 30 IV 2004
sob 01, nie 02 V 2004
Persée
Phinee
Opera Atelier
D: Niquet;
R: Pynkoski
III 2004
pi 19, sob 20, nie 21 III 2004
The Coronation of Poppea
Seneca
Opera Atelier, Cleveland, State Theatre
D: Fallis;
I 2004
pi 09, sob 10, nie 11 I 2004
L'Enfance du Christ
Polydorus
Boston Symphony Orchestra
D: Burgos;
X 2003
sob 11, wto 14, czw 16, sob 18 X 2003
The Girl of the Golden West
Ashby
Vancouver Opera
D: Lacombe;
R: McClain
VIII 2003
pi 15 VIII 2003
Pelléas et Mélisande
Arkel
Vancouver Opera, Orpheum Theatre
D: Darlington;
V 2003
sob 10, wto 13, czw 15, sob 17 V 2003
Rigoletto
Sparafucile
Opéra de Québec
D: Labadie;
R: Deedrick
IV 2003
pi 11, nie 13, wto 15, czw 17 IV 2003
The Rape of Lucretia
Collatinus
L'Opéra de Montréal, Montreal
D: Boudreau;
R: Doucet
I-II 2003
pi 24, wto 28, czw 30 I 2003
nie 02, ro 05, sob 08 II 2003
A Masked Ball
Count Ribbing
Canadian Opera Company, Toronto

R: Hampe, Condemi
IV 2002
ro 24, czw 25, sob 27, nie 28 IV 2002
L'incoronazione di Poppea
Seneca
Opera Atelier,
D: Niquet;
R: Pynkoski
IX-X 2001
czw 20, nie 23, ro 26, sob 29 IX 2001
wto 02, pi 05 X 2001
Il Tabarro
Talpa
Canadian Opera Company, Toronto
D: Bradshaw;
R: Diamond
IX 2001
sob 01 IX 2001
Venus und Adonis
No role
NTR ZaterdagMatinee
D: Stenz;
V 2001
sob 12, wto 15, czw 17, sob 19, wto 22 V 2001
Tosca
Sagrestano
Opéra de Québec
D: Labadie;
R: Denoncourt
IV 2001
sob 07, wto 10, czw 12, ro 18, pi 20, nie 22 IV 2001
Idomeneo
Oracle
Canadian Opera Company, Toronto
D: Moldoveanu;
R: Phillips
IV 2001
pi 06, nie 08, ro 11, sob 14, wto 17, czw 19 IV 2001
Billy Budd
Lieutenant Ratcliffe
Canadian Opera Company, Toronto
D: Bradshaw;
R: Armfield
I-II 2001
pi 19, wto 23, czw 25, nie 28, ro 31 I 2001
sob 03 II 2001
Venus and Adonis
No role
Canadian Opera Company, Toronto
D: Bradshaw;
R: Pulitzer
IX-X 2000
czw 21, nie 24, ro 27, sob 30 IX 2000
wto 03, pi 06 X 2000
Otello
Lodovico
Canadian Opera Company, Toronto
D: Bradshaw;
R: Phillips
IV 2000
pi 07, nie 09, ro 12, sob 15, wto 18, czw 20 IV 2000
Pelléas et Mélisande
The Doctor
Canadian Opera Company, Toronto
D: Bradshaw;
R: Muni
IV 2000
czw 06, sob 08, wto 11, pi 14, nie 16, ro 19, sob 22 IV 2000
La bohème
Colline
Canadian Opera Company, Toronto

R: Takazauckas
I-II 2000
pi 21, wto 25, czw 27, nie 30 I 2000
ro 02, sob 05 II 2000
Don Giovanni
Masetto
Canadian Opera Company, Toronto
D: Cleobury;
R: Conway
IX-X 1999
czw 23, nie 26, ro 29 IX 1999
sob 02, wto 05, pi 08 X 1999
La traviata
Doctor Grenvil
Canadian Opera Company, Toronto
D: Bradshaw;
R: Bertman
IX-X 1998
pi 25, wto 29 IX 1998
czw 01, nie 04, ro 07, sob 10 X 1998
Tosca
Jailer
Canadian Opera Company, Toronto
D: Bradshaw;
R: Williams
V-VI 1998
sob 30 V 1998
pon 01, czw 04, sob 06, ro 10, sob 13 VI 1998
Manon Lescaut
Innkeeper/Sergeant of Archers
L'Opéra de Montréal, Place des Arts
Salle Wilfrid-Pelletier
D: Müller;
R: Uzan
II 1998
sob 14, pon 16, czw 19, sob 21, ro 25, sob 28 II 1998
Il trovatore
Gypsy
L'Opéra de Montréal, Place des Arts
Salle Wilfrid-Pelletier
D: Salemno;
R: Bailey
Alain Coulombe