Operabase
Úvod
Operabase
+ Professional
+ Pro Artist
Kontakt Operabase
Představení
* Představení
+ Sezona 18/19
Festivaly 2018
Významné události
Articles
New & Rare
Umělci
* Umělci
* Manažeři
Pěveckých soutěží
Soubory
* Soubory
Mapy
Zapůjčení
Reference
Statistiky
Dnešního dne...
Časový přehled opery
Překlad
en  it  fr  de  
es  pt  nl  da  
et  el  ga  lv  
lt  hu  mt  no  
pl  ru  sl  sk  
fi  sv  ca  eu  
is  ro  bg  
(c)
Creative Commons License
Alexander Vinogradov, bas : PRO ARTIST
* Veřejná stránka
> Pro Artist Login

Alexander Vinogradov

Alexander Vinogradov

Informace od divadla
Termíny
Informace od agenta/umělce
Rozvrhy turné
Od / Do
Opera
Role
Soubor / Místo
Inscenační tým
VI-VII 2019
Sat 22, Tue 25, Fri 28, Sun 30 VI 2019
Wed 03, Sat 06 VII 2019
Lucia di Lammermoor [NI]
Raimondo
Palau de les Arts Reina Sofía, Valencia
D: Abbado;
R: Grinda
IV 2019
Thu 11, Tue 16 IV 2019
Carmen
Escamillo
Staatsoper, Hamburg
D: Morandi;
R: Herzog
III-IV 2019
Sun 10, Wed 13, Sun 17, Wed 20, Sat 23 III 2019
Tue 02, Thu 04 IV 2019
Nabucco [NI]
Zaccaria
Staatsoper Hamburg
D: Carignani;
R: Serebrennikov
XI-XII 2018
Tue 27, Fri 30 XI 2018
Tue 04, Sat 08, Tue 11, Fri 14, Wed 19, Sat 22 XII 2018
Carmen
Escamillo
Royal Opera, London, ROH
D: Wilson;
R: Kosky
Carmen
Escamillo
The Metropolitan Opera, New York, Metropolitan Opera House
D: Wellber / Langrée;
R: Eyre
IX-X 2018
Sat 22, Sat 29 IX 2018
Thu 04, Sun 07, Thu 11, Sun 14 X 2018
Don Carlo
Philip II
LA Opera, Los Angeles, Dorothy Chandler Pavilion
D: Conlon;
R: Judge
VII 2018
Thu 05 VII 2018
Requiem (Verdi)
Basso
Festival Castell de Peralada, Auditori Jardins del Castell
D: Bisanti;
VI-VII 2018
Sat 30 VI 2018
Sun 01, Tue 03 VII 2018
Don Giovanni
Don Giovanni
Nissay Theatre, Tokyo
D: Sabbatini;
R: Iwata
VI-VIII 2018
Fri 22, Fri 29 VI 2018
Fri 06, Wed 11, Tue 17, Sat 21 VII 2018
Fri 03, Thu 09, Sun 12, Wed 22, Sat 25, Tue 28, Fri 31 VIII 2018
Carmen [NI]
Escamillo
Fondazione Arena di Verona
D: Ciampa;
R: Ana
VI 2018
Thu , Thu
Ernani
Don Ruy Gomez de Silva
Opéra de Marseille, Opéra municipal
D: Foster;
R: Grinda
III-IV 2018
Thu , Thu
Luisa Miller
Walter
The Metropolitan Opera, New York, Metropolitan Opera House
D: Billy;
R: Moshinsky
I 2018
Thu , Thu
Fausto
Mephistopheles
Teatro Villamarta, Jerez
D: Rueda;
R: Mora
XII 2017
Thu , Thu
De gouden haan
Vojevoda Polkan
NTR ZaterdagMatinee, Amsterdam, Concertgebouw
Grote Zaal
D: Petrenko;
XII 2017
Thu , Thu
Don Carlo
Filippo II
Palau de les Arts Reina Sofía, Valencia
D: Tebar;
R: Marelli
X-XI 2017
Thu , Thu
Simon Boccanegra
Jacopo Fiesco
Staatsoper Hamburg
D: Gedschold;
R: Guth
VI-VIII 2017
Thu , Thu
Carmen [NI]
Escamillo
Teatro dell'Opera di Roma, Terme di Caracalla
D: López-Cobos / Bernàcer;
R: Carrasco
V-VI 2017
Thu , Thu
El gallo de oro [NI]
General Polkan
Teatro Real de Madrid
D: Bolton;
R: Pelly
III 2017
Thu , Thu
Guillaume Tell
Walther Fürst
Staatsoper Hamburg
D: Rizzi-Brignoli;
R: Vontobel
III 2017
Thu , Thu
Macbeth
Banco
Staatsoper Hamburg
D: Kober;
R: Pimlott
XII 2016
Thu , Thu
I vespri siciliani
Procida
Palau de les Arts Reina Sofía, Valencia
D: Abbado;
R: Livermore
VIII 2016
Thu , Thu
La bohème
Colline
Teatro Regio di Torino, Savonlinna, Olavinlinna Castle
D: Noseda;
R: Borrelli
VI-VIII 2016
Fri 24 VI 2016
Fri 01, Wed 06, Sat 09, Wed 13, Sat 16, Fri 29 VII 2016
Fri 05, Thu 11, Wed 17, Sat 20, Tue 23, Sat 27 VIII 2016
Carmen
Escamillo
Fondazione Arena di Verona
D: Zhong / Kovatchev;
R: Zeffirelli
V 2016
Thu , Thu
Lucia di Lammermoor
Raimondo Bidebent
Teatro Regio di Torino
D: Noseda;
R: Michieletto
III-IV 2016
Thu , Thu
Carmen
Escamillo
Opernhaus Zürich
D: Meister;
R: Hartmann
III 2016
Thu , Thu
Luisa Miller
Il Conte di Walter
Staatsoper Hamburg
D: Fritzsch / Martino;
R: Homoki
III 2016
Thu , Thu
Guillaume Tell [NI]
Walther Fürst
Staatsoper Hamburg
D: Ferro;
R: Vontobel
I-IV 2016
Thu , Thu
Faust [NI]
Méphistophélès
Aalto-Musiktheater Essen, Aalto Theater
D: Rouland;
R: Stölzl, Kurotschka
I-II 2016
Thu , Thu
Simon Boccanegra [NI]
Jacopo Fiesco
Opéra National de Bordeaux, Grand-Théâtre
D: Daniel;
R: Marnas
I 2016
Thu , Thu
Recital
basse
Théâtre des Champs-Elysées, Paris
D: Stutzmann;
XII 2015
Thu , Thu
Macbeth
Banco
Palau de les Arts Reina Sofía, Valencia
D: Nánási;
R: Stein
V 2015
Thu , Thu
Luisa Miller [NI]
Il Conte di Walter
Teatro di San Carlo, Napoli
D: Rustioni;
R: Rosa
II 2015
Thu , Thu
Aleko [NI]
Aleko
Opéra national de Lorraine, Nancy
D: Calderon;
R: Purcărete
II 2015
Thu , Thu
Francesca da Rimini [NI]
Lanceotto Malatesta
Opéra national de Lorraine, Nancy
D: Calderon;
R: Purcărete
XI-XII 2014
Thu , Thu
Nabucco [NI]
Zaccaria
Opéra national de Lorraine, Nancy
D: Calderon;
R: Fulljames
X 2014
Thu , Thu
Jolanthe
René
Oper Köln, Kölner Philharmonie
D: Kitajenko;
V 2014
Thu , Thu
Carmen
Escamillo
Opera di Genova, Teatro Carlo Felice
D: Battistoni;
R: Livermore
I 2014
Fri 10, Sat 11, Sun 12, Tue 14, Wed 15, Thu 16, Fri 17, Sat 18, Sun 19, Tue 21 I 2014
Il flauto magico
Sarastro
Teatro Regio di Torino
D: Arming;
R: Andò
X 2013
Thu , Thu
Rigoletto
Sparafucile
Teatro Regio di Torino
D: Renzetti;
R: Banfo, Bruzzese
IX-X 2013
Thu , Thu
Carmen
Escamillo
La Fenice, Venezia, Teatro La Fenice
D: Matheuz / Wellber;
R: Bieito
VI-VII 2013
Thu , Thu
Attila [NI]
Attila
St Galler Festspiele, St Gallen, Klosterhof
D: Fogliani;
R: Poda
VI-VII 2013
Thu , Thu
Attila [NI]
Attila
Theater St Gallen, Klosterhof
D: Fogliani;
R: Poda
V 2013
Thu , Thu
Evgenij Onegin [NI]
Gremin
Teatro Regio di Torino
D: Noseda;
R: Holten
IV 2013
Thu , Thu
Don Carlo
Il grande Inquisitore
Teatro Regio di Torino
D: Noseda;
R: Ana
I-II 2013
Thu , Thu
Il barbiere di Siviglia
Don Basilio
Staatsoper Unter den Linden, Berlin, Schiller Theater
D: Rovetta;
R: Berghaus
X 2012
Thu , Thu
Carmen
Escamillo
Opéra de Toulon, Grand Théâtre
D: Carella;
R: Delavault
VI-VIII 2012
Thu , Thu
Carmen
Escamillo
Fondazione Arena di Verona, Verona
D: Kovatchev;
R: Zeffirelli
VI-VII 2012
Thu , Thu
Carmen [NI]
Escamillo
La Fenice, Venezia, Teatro La Fenice
D: Wellber / Goldstein;
R: Bieito
V 2012
Thu , Thu
Faust [NI]
Méphistophélès
L'Opéra de Montréal, Montréal
D: Plasson;
R: Gauthier
XI 2011-I 2012
Thu 17, Fri 18, Sun 20, Sun 20, Wed 23 XI 2011
Wed 21, Mon 26, Mon 26, Thu 29, Thu 29 XII 2011
06, Sun 08, Sun 08 I 2012
Die Zauberflöte
Sarastro
Staatsoper Unter den Linden, Berlin, Schiller Theater
D: Salemkour;
R: Everding
X-XI 2011
Thu , Thu
Norma
Oroveso
Staatsoper Unter den Linden, Berlin, Schiller Theater
D: Yurkevych;
X 2011
Thu , Thu
Il barbiere di Siviglia
Don Basilio
Staatsoper Unter den Linden, Berlin, Schiller Theater
D: Barenboim;
R: Berghaus
VIII 2011
Thu , Thu
Carmen
Escamillo
Soirées Lyriques de Sanxay, Sanxay
D: Lucchesi;
R: Gervais
VI 2011
Thu , Thu
Roméo et Juliette
Frère Laurent
Teatro alla Scala, Milano
D: Nézet-Séguin;
R: Sher
II-III 2011
Thu , Thu
La Gioconda
Alvise Badoero
Teatro Massimo di Palermo
D: Dinić;
R: Grinda
I 2011
Thu , Thu
I due Foscari
Jacopo Loredano
Teatro Verdi di Trieste, Trieste
D: Palumbo;
R: Lee
XII 2010-V 2011
Wed 01, Sun 05, Wed 08, Thu 16, Sun 19, Sun 26, Tue 28 XII 2010
15, Sun 22 V 2011
Die Zauberflöte
Sarastro
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Soddy / Salemkour;
R: Everding
X-XI 2010
Thu , Thu
Carmen
Escamillo
Teatro alla Scala, Milano
D: Dudamel;
R: Dante
X 2010
Thu , Thu
Le nozze di Figaro
Figaro
New National Theatre Tokyo, Tokyo
D: Güttler;
R: Homoki
IX 2010
Thu , Thu
Ognenniy Angel
No role
NTR ZaterdagMatinee
D: Segerstam;
VII-VIII 2010
Thu , Thu
Faust
Mèphistophélès
Macerata Opera Festival, Sferisterio
D: Tingaud;
R: Pizzi
VII-VIII 2010
Thu , Thu
Carmen
Escamillo
Fondazione Arena di Verona, Verona
D: Kovatchev;
R: Zeffirelli
V 2010
Thu , Thu
Carmen
Escamillo
Teatro Comunale di Bologna, Bologna
D: Mariotti;
R: Žagars
III 2010
Thu , Thu
Turandot
Timur
Teatro de la Maestranza, Sevilla
D: Halffter;
R: Frisell
III-V 2010
Thu , Thu
Carmen
Escamillo
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Wellber;
R: Kušej
I 2010
Thu , Thu
Faust
Méphistophélès
Teatro Massimo Bellini
D: Penn;
R: Esposito
X 2009
Thu , Thu
Requiem (Verdi)
Basso
Teatro Regio di Parma, Cattedrale
D: Maazel;
IX-XI 2009
Thu , Thu
Il barbiere di Siviglia
Basilio
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Salemkour;
R: Berghaus
I-II 2009
Thu , Thu
Le Joueur [NI]
Le Général
Opéra de Lyon, Lyon
D: Ono;
R: Jarzyna
XII 2008-VII 2009
Fri 19, Thu 25, Sat 27, Mon 29 XII 2008
04, Fri 09 I 2009
Sat 25 IV 2009
Sat 27 VI 2009
Fri 03, Mon 06 VII 2009
Die Zauberflöte
Sarastro
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Ettinger / Salemkour / Beermann;
R: Everding
X 2008
Thu , Thu
La bohème
Colline
Royal Opera, London
D: Badea;
R: Copley
Il barbiere di Siviglia
Basilio
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Fisch / Salemkour;
R: Berghaus
VI 2008
Thu , Thu
Il turco in Italia
Bassa
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Carydis;
R: Alden
III 2008
Thu , Thu
Die Meistersinger von Nürnberg
Ein Nachtwächter
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim;
R: Kupfer
II-III 2008
Thu , Thu
La bohème
Colline
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Dudamel;
R: Hume
II-III 2008
Thu , Thu
Luisa Miller [NI]
Il Conte di Walter
Opéra National de Paris, Opéra Bastille
D: Zanetti;
R: Deflo
I 2008
Thu , Thu
Romeo y Julieta
No role
Teatro Villamarta, Jerez
D: Carreras;
R: López
Carmen
Escamillo
New National Theatre Tokyo, Tokyo
D: Delacôte;
R: Uyama
Don Giovanni [NI]
Leporello
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim;
R: Mussbach
X 2007-V 2008
Thu , Thu
Il barbiere di Siviglia
Basilio
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Salemkour / Arrivabeni;
R: Berghaus
V 2007
Thu , Thu
La forza del destino
Marchese di Calatrava/Padre Guardiano
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Salemkour;
R: Herheim
IV-V 2007
Thu , Thu
Le nozze di Figaro
Figaro
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Ettinger;
R: Langhoff
II 2007
Thu , Thu
L'Amour des trois oranges
Tschelio
Opera di Genova, Genova
D: Jurowski;
R: Homoki
XII 2006
Thu , Thu
Don Giovanni
Leporello
Palau de les Arts Reina Sofía, Valencia
D: Maazel;
R: Miller
X-XI 2006
Thu , Thu
La bohème
Colline
Royal Opera, London
D: Jordan / Griffiths;
R: Copley
IX-X 2006
Thu , Thu
Carmen
Escamillo
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Auguin;
R: Kušej
Boris Godunow
Pimen
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim;
R: Tcherniakov
III-IV 2006
Thu , Thu
Aida [NI]
Ramphis
Opéra National de Bordeaux, Bordeaux
D: Balderi;
R: Guerra
III 2006
Thu , Thu
Don Giovanni
Masetto
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim;
R: Langhoff
I-II 2006
Thu , Thu
Il barbiere di Siviglia
Basilio
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Salemkour;
R: Berghaus
I 2006
Thu , Thu
Der fliegende Holländer
Daland
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Boder;
R: Kupfer
XII 2005
Thu , Thu
Boris Godunov [NI]
Pimen
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim;
R: Tcherniakov
XI-XII 2005
Thu , Thu
Die Meistersinger von Nürnberg
Ein Nachtwächter
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim;
R: Kupfer
Carmen
Escamillo
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Ettinger / Barenboim;
R: Kušej
X-XI 2005
Thu , Thu
La bohème
Colline
Opéra National de Paris, Opéra Bastille
D: Kuhn;
R: Miller
IX-XII 2005
Mon 12, Sun 18, Fri 23, Sun 25 IX 2005
Mon 24 X 2005
Wed 02 XI 2005
Sat 17, Mon 19, Mon 26, Mon 26, Wed 28 XII 2005
Die Zauberflöte
Sarastro
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Ettinger / Salemkour;
R: Everding
VII 2005
Thu , Thu
La bohème
Colline
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Ettinger;
R: Hume
V 2005
Thu , Thu
Il barbiere di Siviglia
Don Basilio
Opéra National de Bordeaux, Bordeaux
D: Campellone;
R: Laffargue
IV-V 2005
Thu , Thu
Romeo and Juliet
Friar Laurence
Houston Grand Opera, Houston
D: Joel-Hornak;
R: Kaegi
Turandot
Timur
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Ettinger / Salemkour;
R: Dörrie
X 2004-I 2005
Tue 19, Sat 23, Mon 25, Sun 31 X 2004
Thu 23, Tue 28, Thu 30 XII 2004
01, Sun 02, Fri 07, Sun 09 I 2005
Die Zauberflöte
Sarastro
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Salemkour;
R: Everding
X-XI 2004
Thu , Thu
Ariane à Naxos
Truffaldino
Opéra National de Paris, Opéra Bastille
D: Jordan;
R: Pelly
IX 2004
Thu , Thu
Le nozze di Figaro
Figaro
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Ettinger;
R: Langhoff
IV-V 2004
Thu , Thu
Nos
Beamter einer Annoncenredaktion/Doktor
Staatsoper Unter den Linden, Berlin, Schiller Theater
D: Nagano;
R: Mussbach
II 2004
Thu , Thu
Die Meistersinger von Nürnberg
Ein Nachtwächter
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Young;
R: Kupfer
II 2004
Thu , Thu
La bohème
Colline
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Ettinger;
R: Hume
I-III 2004
Sun 18, Thu 22, Sat 24, Fri 30 I 2004
Tue 03, Sat 28 II 2004
Fri 05 III 2004
Il barbiere di Siviglia
Basilio
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Salemkour;
R: Berghaus
XI-XII 2003
Thu , Thu
Ariadne auf Naxos [NI]
Truffaldino
Opéra National de Paris, Palais Garnier
D: Steinberg;
R: Pelly
X 2003-VI 2004
Wed 01, Tue 07 X 2003
Tue 04 XI 2003
Sun 28, Sun 28 XII 2003
02 I 2004
Thu 27, Sun 30 V 2004
Thu 10, Sat 12 VI 2004
Die Zauberflöte
Sarastro
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Weigle / Salemkour;
R: Everding
IX-XI 2003
Thu , Thu
Turandot [NI]
Timur
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Nagano / Ettinger;
R: Dörrie
VIII-IX 2003
Thu , Thu
La traviata
Doktor Grenvil
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim;
R: Mussbach
IV 2003
Thu , Thu
La traviata [NI]
Doktor Grenvil
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim;
R: Mussbach
I 2003
Thu , Thu
Recital
soloist
Staatsoper Unter den Linden, Berlin

I-VI 2003
Thu , Thu
Il barbiere di Siviglia
Basilio
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Salemkour / Weigle;
R: Berghaus
XII 2002
Thu , Thu
Tosca
Angelotti
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Young;
R: Riha
XI-XII 2002
Thu , Thu
Don Giovanni
Masetto
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Salemkour;
R: Langhoff
Nos [NI]
Angestellter einer Anzeigenredaktion
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Nagano / Salemkour;
R: Mussbach
Le nozze di Figaro
Figaro
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Jordan / Jones;
R: Langhoff
X-XI 2002
Thu , Thu
Norma
Oroveso
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Zanetti;
R: Ritzel
IX 2002-I 2003
Sat 07, Tue 10, Fri 13, Fri 27 IX 2002
Mon 16, Thu 19, Sun 22, Sun 22, Thu 26, Thu 26, Sat 28 XII 2002
05 I 2003
Die Zauberflöte
Sarastro
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Weigle / Salemkour;
R: Everding
IX 2002-I 2003
Sat 07, Tue 10, Fri 13, Fri 27 IX 2002
Mon 16, Thu 19, Sun 22, Sun 22, Thu 26, Thu 26, Sat 28 XII 2002
05 I 2003
Die Zauberflöte
Sprecher
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Weigle / Salemkour;
R: Everding
IX 2002
Thu , Thu
Elektra
Der Pfleger des Orest
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Weigle;
R: Dorn
V-VI 2002
Thu , Thu
Macbeth
Banquo
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Gielen;
R: Mussbach
IV-V 2002
Thu , Thu
Idoménée
La Voce
Opéra National de Paris, Palais Garnier
D: Fischer;
R: Fischer
IV 2002
Thu , Thu
Die Meistersinger von Nürnberg
Ein Nachtwächter
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim;
R: Kupfer
II-III 2002
Thu , Thu
Zar und Zimmermann
Admiral Lefort
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Salemkour;
R: Wand, Steger
II-III 2002
Thu 21, Sun 24 II 2002
Sat 02 III 2002
Madame Butterfly
Onkel Bonze
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Weigle;
R: Gramss
XII 2001
Sat 08, Wed 12, Sat 15 XII 2001
Fidelio
Fernando
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Weigle;
R: Braunschweig
XI 2001-V 2002
Thu 15, Sat 17, Sat 24 XI 2001
05, Wed 08, Sat 11 V 2002
Otello
Lodovico
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim / Jordan / Billy;
R: Flimm
XI 2001-IV 2002
Sun 04, Wed 07, Sun 11 XI 2001
06, Sun 28 IV 2002
Parsifal
2. Gralsritter
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Barenboim;
R: Kupfer
X 2001-III 2002
Sun 07, Thu 11, Thu 18 X 2001
Fri 02 XI 2001
09, Fri 15, Sun 17 III 2002
Der Barbier von Sevilla
Basilio
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Weigle / Fagen;
R: Berghaus
IX 2001
Fri 14, Wed 19, Sat 22, Thu 27, Sun 30 IX 2001
Norma
Oroveso
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Gielen;
R: Ritzel
Don Giovanni
Masetto
Staatsoper Unter den Linden, Berlin
D: Jordan / Barenboim;
R: Langhoff
Alexander Vinogradov