Operabase
Sarrera
Operabase
+ Professional
+ Pro Artist
Kontaktua Operabase
Emanaldiak
* Emanaldiak
+ Denboraldia 18/19
Jaialdiak 2018
Nabarmenak
Articles
New & Rare
Artistak
* Artistak
* Managerrak
Kantu lehiaketak
Konpainiak
* Konpainiak
Mapak
Rentals
Erreferentzia
Estatistikak
Halako egun batez...
Operaren denbora-lerroak
Itzulpena
en  it  fr  de  
es  pt  nl  cs  
da  et  el  ga  
lv  lt  hu  mt  
no  pl  ru  sl  
sk  fi  sv  ca  
is  ro  bg  
(c)
Creative Commons License
Elena Fink, soprano : PRO ARTIST
* Gune publikoa
> Pro Artist Saioa hasi

Elena Fink

Elena Fink

Antzokiaren informazioa
Datak
Agente/artistaren informazioa
Iraren datak
-(e)tik / -(e)ra
Opera
Rola
Konpainia / Kokapena
Produkzioaren equipo
Urt 2018
Sat 27 Urt 2018
Die lustigen Weiber von Windsor
Frau Fluth
Stadttheater Fürth
Z: Gogou;
E: Prins
Abe 2017-Mai 2018
Sun 06, Wed 16 Mai 2018
Arabella
Die Fiakermilli
Theater Kiel, Opernhaus
Z: Fritzsch;
E: Schwarz
Abe 2017-Urt 2018
Fri 01 Abe 2017
Hänsel und Gretel
Gretel
Anhaltisches Theater Dessau
Z: Kluge;
E: Weigand
Die lustigen Weiber von Windsor
Frau Fluth
Anhaltisches Theater Dessau
Z: Gogou;
E: Prins,
Urr-Abe 2017
Sun 22 Urr 2017
Sat 04, Sat 25 Aza 2017
Sun 31, Sun 31 Abe 2017
Lady Hamilton
Amy Lyons
Anhaltisches Theater Dessau
Z: Gogou;
E: Weigand
Urr 2017-Mar 2018
Thu 23 Aza 2017
Candide
Cunegunde
Theater Bremen, Theater am Goetheplatz
Z: Ward;
E: Štorman
Ots-Apr 2017
Thu 16 Ots 2017
Thu 02, Sun 05, Sat 11, Fri 17 Mar 2017
Fri 07 Apr 2017
Candide
Cunegonde
Staatsoper Hannover, Opernhaus
Z: Burns;
E: Davids
Ots 2017
Sat 04 Ots 2017
Eur-Oper-Gala 2017
Various
Konzerthaus Dortmund
Z: Marik;
Aza 2016-Ots 2017
Sat 05, Sat 12, Fri 25 Aza 2016
Sat 03, Sun 25 Abe 2016
07 Urt 2017
Sun 19 Ots 2017
Hänsel und Gretel
Gretel
Anhaltisches Theater Dessau
Z: Kluge;
E: Weigand
Aza 2016-Apr 2017
Sat 05, Fri 11, Thu 17 Aza 2016
Sun 18, Mon 26 Abe 2016
07 Urt 2017
Fri 14, Sun 16, Sat 22 Apr 2017
Der Messias
Sopran
Volkstheater Rostock
Z: Lehner;
E: Taranu
Urr-Aza 2016
Fri 07, Sat 22 Urr 2016
Fri 25 Aza 2016
Die Entführung aus dem Serail
Konstanze
Volkstheater Rostock
Z: Andrews / Borck;
E: Bartz
Ira 2016-Mar 2017
Sun 18, Sat 24 Ira 2016
Sun 02, Thu 06, Fri 28 Urr 2016
Sat 19 Aza 2016
Fri 02 Abe 2016
01, Sat 21 Urt 2017
Thu 30 Mar 2017
Paris, Paris
Sopran
Volkstheater Rostock
Z: Lehner;
E: Bartz
Ira-Abe 2016
Fri 16 Ira 2016
Fri 14, Sat 29 Urr 2016
Sat 26 Aza 2016
Fri 16 Abe 2016
Candide
Cunegonde
Volkstheater Rostock
Z: Lehner;
E: Schall
Eka-Uzt 2016
Sun 26, Thu 30 Eka 2016
Sun 03, Wed 06, Sun 10 Uzt 2016
Candide
Cunegonde
Volkstheater Rostock
Z: Lehner;
E: Schall
Apr 2016
Sun 10 Apr 2016
Die Entführung aus dem Serail (reduction)
Konstanze
Oper am Rhein, Düsseldorf
Z: Stöcker;
E: Westerbarkei, Vohn
Mar-Apr 2016
Sun 27 Mar 2016
Sun 10 Apr 2016
Ariadne auf Naxos
Najade
Deutsche Oper am Rhein, Düsseldorf, Opernhaus
Z: Chien;
E: Hilsdorf
Ots-Mar 2016
Thu 25 Ots 2016
Thu 03, Sun 13, Sat 19 Mar 2016
Ariadne auf Naxos
Najade
Deutsche Oper am Rhein, Duisburg, Theater Duisburg
Z: Chien;
E: Hilsdorf
Ots 2016
Fri 05 Ots 2016
Concert
No role
Alte Oper, Frankfurt
Alte Oper
Z: Falk;
2016Ots 2017
Thu 04, Sat 04 Ots 2016
04 Ots 2017
Concert
No role
Konzerthaus Dortmund
Z: Anton;
Urr 2015-Urt 2016
Sun 25, Wed 28, Fri 30 Urr 2015
Fri 27 Aza 2015
Sat 12, Sun 20, Tue 22, Sat 26 Abe 2015
02, Sun 10, Sat 16 Urt 2016
Die Entführung aus dem Serail
Konstanze
Volkstheater Rostock
Z: Andrews / Borck;
E: Bartz
Ira 2015-Eka 2016
Tue 15 Ira 2015
Sun 04, Sat 17 Urr 2015
Sun 01, Fri 13 Aza 2015
Sat 05, Fri 25 Abe 2015
24 Urt 2016
Fri 12 Ots 2016
Sun 10 Apr 2016
Sat 11 Eka 2016
Le convenienze ed inconvenienze teatrali
Daria
Anhaltisches Theater Dessau
Z: Carlberg;
E: Potocki
Aza 2014-Urt 2015
Sun 09, Sat 22 Aza 2014
Wed 03, Sun 28 Abe 2014
10, Sat 31 Urt 2015
Hänsel und Gretel
Gretel
Theater Bonn, Opernhaus
Z: Pell / Klewitz;
E: Severin, Hirsch
Mar-Apr 2014
Sun 23, Sat 29 Mar 2014
Thu 03, Sun 06, Mon 07, Fri 11, Sun 13 Apr 2014
Alcina
Alcina
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Brinkmann;
E: Weigand
Le Toréador
Caroline
Wuppertaler Bühnen
Z: Deutschmann;
E: Reinke,
Urt-Apr 2014
Sat 11, Fri 17, Sun 19, Sat 25, Fri 31 Urt 2014
Sun 09, Sun 16, Wed 19 Mar 2014
Sat 19 Apr 2014
Alcina
Alcina
Luzerner Theater
Z: Arman;
E: Loschky
Ira 2013-Apr 2014
Fri 27, Sun 29 Ira 2013
Sun 06, Sun 20, Thu 24 Urr 2013
Fri 15 Aza 2013
Sun 08, Sat 14, Thu 26 Abe 2013
04 Urt 2014
Sun 16, Sat 22 Ots 2014
Sat 05 Apr 2014
Die Fledermaus
Rosalinde
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Frannek;
E: Weigand
Ira 2013-Apr 2014
Fri 27, Sun 29 Ira 2013
Sun 06, Sun 20, Thu 24 Urr 2013
Fri 15 Aza 2013
Sun 08, Sat 14, Thu 26 Abe 2013
04 Urt 2014
Sun 16, Sat 22 Ots 2014
Sat 05 Apr 2014
Die Fledermaus
Adele
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Frannek;
E: Weigand
Uzt 2013
Fri 05, Sun 07 Uzt 2013
L'elisir d'amore
Adina
Anhaltisches Theater Dessau
Z: Carlberg;
E: Eimer
Ots-Eka 2013
Sun 24 Ots 2013
Sat 02, Thu 14, Fri 22, Sun 24, Sat 30 Mar 2013
Sun 07 Apr 2013
Thu 06, Sat 08, Sun 16, Sat 22 Eka 2013
Ein Maskenball
Oscar
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Frannek;
E: Weigand
Urt-Mai 2013
Sun 27 Urt 2013
Sun 03, Sat 16 Ots 2013
Sun 10, Sat 23, Thu 28 Mar 2013
Sun 14, Wed 17 Apr 2013
Sat 04, Sun 12 Mai 2013
Der Barbier von Barmen
Elena Hagenkötter
Wuppertaler Bühnen, Kleines Schauspielhaus
Z: Brinkmann;
E: Reinke
Urt-Mai 2013
Sat 19, Wed 23, Fri 25 Urt 2013
Fri 15, Thu 21, Tue 26 Ots 2013
Fri 29 Mar 2013
Sun 07 Apr 2013
Sat 04, Sat 11, Thu 16 Mai 2013
Der Liebestrank
Adina
Stadttheater Osnabrück, Theater am Domhof
Z: Inbal / Song;
E: Amaya
Abe 2012-Eka 2013
Sat 01, Fri 07, Thu 13, Fri 21, Fri 28, Mon 31, Mon 31 Abe 2012
03, Sun 06, Wed 09, Fri 11, Sun 27 Urt 2013
Sat 09, Tue 12, Sat 23, Thu 28, Thu 28 Ots 2013
Sun 24 Mar 2013
Mon 01 Apr 2013
Tue 21, Wed 29 Mai 2013
Sat 08 Eka 2013
Orpheus in der Unterwelt
Eurydike
Stadttheater Osnabrück, Theater am Domhof
Z: Inbal;
E: Sutcliffe
Aza 2012-Ots 2013
Sat 10, Tue 13, Sun 18, Fri 30 Aza 2012
Wed 19, Thu 27, Mon 31, Mon 31 Abe 2012
07, Sun 13, Thu 31 Urt 2013
Fri 08, Mon 11 Ots 2013
Orpheus in der Unterwelt
Eurydike
Staatstheater Nürnberg, Opernhaus
Z: Káli;
E: Scozzi
Urr 2012-Mar 2013
Wed 31 Urr 2012
Sat 03, Sun 18, Sat 24 Aza 2012
Sun 02, Sat 08, Sat 22, Mon 31 Abe 2012
12 Urt 2013
Fri 01, Sun 10 Ots 2013
Sun 03, Sun 10, Thu 21 Mar 2013
Glückliche Reise
Lona Vonderhoff
Wuppertaler Bühnen, Remscheid, Teo-Otto-Theater
Z: Caspari;
E: Weigand
Urr 2012-Urt 2013
Sat 20, Thu 25 Urr 2012
Sun 04, Thu 08, Sat 10 Aza 2012
Fri 14, Wed 26 Abe 2012
06 Urt 2013
Der Barbier von Sevilla
Rosina
Wuppertaler Bühnen, Solingen, Theater und Konzerthaus
Z: Frannek;
E: Weigand
Ira 2012-Urt 2013
Fri 14, Sun 16, Sat 29 Ira 2012
Sun 14, Sun 28 Urr 2012
Fri 02 Aza 2012
Sat 01, Thu 06, Sun 23 Abe 2012
05 Urt 2013
Der Freischütz
Ännchen
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Frannek;
E: Schwalbach
Uzt 2012
Fri 06, Sat 07, Tue 10, Wed 18, Thu 19, Sun 22 Uzt 2012
Orpheus in der Unterwelt
Eurydike
Theater Heilbronn
Z: Kowalewitz / Andresen;
E: Schall
Aza 2011-Mai 2012
Sat 26 Aza 2011
Fri 02, Sat 10, Sat 17, Tue 20, Mon 26 Abe 2011
18, Wed 25, Fri 27 Urt 2012
Sun 04 Mar 2012
Thu 05, Sat 21 Apr 2012
Sun 13, Sun 20 Mai 2012
Hänsel und Gretel
Gretel
Theater Hagen
Z: Ludwig;
E: Borowczak
Apr-Uzt 2011
Sat 16, Sat 23, Tue 26, Fri 29 Apr 2011
Sat 18, Sun 26 Eka 2011
Sun 10 Uzt 2011
Idomeneo
Elektra
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Griffiths;
E: Kreusch
Aza 2010-Apr 2011
Sun 07, Sun 14 Aza 2010
Sat 18 Abe 2010
09, Fri 28 Urt 2011
Thu 10 Ots 2011
Sun 06, Thu 17 Mar 2011
Sun 17 Apr 2011
Der Vetter aus Dingsda
Julia de Werth
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Deutschmann;
E: Telfer
Apr 2010
Sun 11, Fri 30 Apr 2010
Proserpina
Proserpina
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Frannek;
E: Neuenfels
Mar-Uzt 2010
Sun 07, Sat 13, Fri 19, Tue 30 Mar 2010
Fri 09, Sun 18, Sat 24 Apr 2010
Sat 08 Mai 2010
Sat 12, Wed 23 Eka 2010
Fri 02 Uzt 2010
L'elisir d'amore
Adina
Theater Bonn, Opernhaus
Z: Sprenger;
E: Nemirova
Ots-Mai 2010
Fri 12, Sun 14, Sat 20, Tue 23 Ots 2010
Wed 03, Fri 12, Tue 30 Mar 2010
Sun 18, Thu 22 Apr 2010
Sun 16 Mai 2010
Orpheus in der Unterwelt
Eurydike
Gärtnerplatztheater, München
Z: Kowalewitz;
E: Schall
Aza 2009-Mai 2010
Sat 14, Wed 18, Fri 27 Aza 2009
Fri 04, Thu 10, Tue 15 Abe 2009
09, Sun 24, Sat 30 Urt 2010
Wed 10, Sun 21 Ots 2010
Fri 12, Sun 21 Mar 2010
Sun 02 Mai 2010
Orpheus in der Unterwelt
Eurydike
Theater Hagen
Z: Steiner;
E: Weber-Schallauer
Aza 2009
Sun 08 Aza 2009
Hänsel und Gretel
Gretel
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Griffiths;
E: Weigand
Urr 2009
Sun 04, Fri 16 Urr 2009
Der Liebestrank
Adina
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus

E: Schmalöer
Ira-Urr 2009
Sun 27 Ira 2009
Sat 03, Sun 11, Wed 14, Sat 17 Urr 2009
Fidelio
Marzelline
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Griffiths;
E: Weigand
Ira 2009-Urt 2010
Sat 19 Ira 2009
Sun 04, Tue 06, Thu 08, Fri 16, Sun 18, Wed 21, Fri 23, Sun 25 Urr 2009
Sun 01, Fri 06, Sun 15, Sun 29 Aza 2009
Sat 05, Wed 09, Thu 10, Sat 19, Fri 25 Abe 2009
09, Sat 30 Urt 2010
Die Zauberflöte
Königin der Nacht
Landestheater Coburg
Z: Seidlmeier;
E: Altenbeck
Ira 2009-Urt 2010
Sat 05, Tue 08, Thu 17, Wed 23 Ira 2009
Wed 14, Sun 18 Urr 2009
Wed 04, Sun 08, Sun 29 Aza 2009
Fri 11, Sat 19, Sun 27 Abe 2009
08 Urt 2010
Street Scene
Greta Fiorentino
Theater Hagen
Z: Ludwig;
E: Hovenbitzer
Eka 2009
Fri 05, Sat 06, Fri 19, Sat 20 Eka 2009
Der Liebestrank
Adina
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus

E: Köhl
Ots-Mai 2009
Sat 07, Thu 12, Sun 15, Sat 21 Ots 2009
Fri 06, Thu 12, Sat 21, Fri 27 Mar 2009
Sat 18 Apr 2009
Sun 10, Fri 22 Mai 2009
Die Zauberflöte
Königin der Nacht
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus

E: Treskow
Ifigenia in Tauride
Tomiri
Teo-Otto-Theater, Remscheid
Z: Braun;
E: Quetes,
Ira 2008
Sat 06 Ira 2008
Lakmé
Lakmé
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Siberski;
Abu-Abe 2008
Fri 22 Abu 2008
Wed 31, Wed 31 Abe 2008
Der Vogelhändler
Christel
Wuppertaler Bühnen, Schauspielhaus
Z: Stapel;
E: Robert
Ira 2007-Eka 2008
15, 17, 26 Mai
Die Zauberflöte
Königin der Nacht
Oper Halle
Z: Knauff;
E: Halmen,
Ira 2007
Sat 15 Ira 2007
Don Pasquale
Norina
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Christ;
E: Robert
Ira 2007
Fri 07, Sat 08, Fri 21 Ira 2007
Carmen
Frasquita
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Christ;
E: Carpentries
Urr-Abe 2006
Thu 26 Urr 2006
Thu 02, Wed 15 Aza 2006
Fri 08, Sun 10, Sat 16, Mon 25, Thu 28 Abe 2006
Hänsel und Gretel
Gretel
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Kamioka / Stapel;
E: Weigand
Eka 2006
Sat 10, Tue 13, Thu 15, Sun 18, Sat 24 Eka 2006
Macbeth
No role
Wuppertaler Bühnen, Opernhaus
Z: Christ / Wendeberg;
E: Dreißigacker, Kehr
Mai-Eka 2006
Mon 01, Fri 05, Sat 06, Sun 07, Sat 20, Sun 21 Mai 2006
Sat 10, Sun 11 Eka 2006
Die Zauberflöte
Königin der Nacht
Oper Halle, Bad Lauchstädt, Goethe-Theater
Z: Weise;
E: Halmen
Zaide
Zaide
Wuppertaler Bühnen
Z: Pfund / Christ;
E: Angele, Kim,
Aza 2004-Apr 2005
Fri 12, Wed 17, Fri 26, Sun 28 Aza 2004
Sat 04, Sun 12 Abe 2004
26, Mon 28 Mar 2005
Sun 03 Apr 2005
Die Zauberflöte
Königin der Nacht
Oper Frankfurt, Opernhaus
Z: Jones / Böer / Debus;
E: Kirchner
Apr 2004
Sat 10, Thu 15, Sun 18, Wed 21, Fri 23, Sun 25 Apr 2004
Flight
Controller
Oper Leipzig, Opernhaus
Z: Axelrod;
E: Nürnberger
Abe 2003-Mai 2004
Tue 02, Fri 05, Mon 15, Tue 23, Thu 25 Abe 2003
06 Urt 2004
Sun 21, Fri 26 Mar 2004
Mon 12, Sun 18 Apr 2004
Sat 01, Thu 20 Mai 2004
Die Zauberflöte
Königin der Nacht
Komische Oper Berlin

E: Kupfer
Eka 2003
Thu 12 Eka 2003
Hoffmanns Erzählungen
Olympia
Oldenburgisches Staatstheater
Grosses Haus

Aza 2002-Uzt 2003
Sat 23, Sat 30 Aza 2002
Sun 08, Fri 27, Mon 30 Abe 2002
16, Sun 16, Sun 23 Ots 2003
Fri 21 Mar 2003
Tue 01, Tue 01, Sat 12 Apr 2003
Fri 16 Mai 2003
Tue 24 Eka 2003
Fri 18 Uzt 2003
Die Zauberflöte
Queen of the Night
Sächsische Staatsoper, Dresden, Semperoper
Z: Kurz / Zimmer;
E: Kirst
Elena Fink